23/08/2017

Jauna sistēma RTU studentiem par sportošanas iespējām!

Jaunajā studiju gadā RTU sporta dzīvē ir notikušas lielas pārmaiņas. 1. kursa studentiem ir atceltas obligātās sporta nodarbības, to vietā sniedzot iespēju sportot brīvprātīgi, izvēloties kādu no vairāk nekā 20 dažādiem sporta veidiem.

Sākot no 29. augusta, RTU studenti sporta nodarbībām varēs pieteikties tikai elektroniski un sportot pēc elastīga grafika, ļaujot studentiem apmeklēt sporta nodarbības interesējošajā sporta veidā un sev ērtā laikā pirms vai pēc lekcijām. Nodarbību apmeklējumi neuzliks studentam ilgtermiņa saistības nodarboties ar konkrēto sporta veidu vai sadarboties ar konkrēto treneri. Katrs students varēs piekļūt savam profilam Sporta centra mājaslapā ar saviem RTU iekšējās saziņas tīkla ORTUS lietotāja datiem. Par rezervētajām sporta nodarbībām varēs norēķināties ar virtuālo naudu (EUR).

Ir trīs iespējas, kā iegūt virtuālo naudu:

  1. Pamatstudiju pirmā kursa pilna laika klātienes studējošo virtuālajos kontos līdz katra semestra sākumam automātiski tiek ieskaitīti naudas līdzekļi apjomā, kuru apstiprina RTU finanšu prorektors;
  2. Studējošie, kuri kā brīvās izvēles (C daļas) studiju kursu ir izvēlējušies sportu, semestra sākumā savā virtuālajā kontā saņem noteiktu naudas summu, kuras apjomu apstiprina RTU finanšu prorektors;
  3. Ikviens RTU studējošais var veikt naudas iemaksu savā virtuālajā kontā. Minimālā iemaksas summa – 15 EUR. Studējošais, kurš iemaksājis savus līdzekļus virtuālajā kontā, no RTU vēl klāt iemaksātajam automātiski saņem 50 % no katras veiktās iemaksas summas. «SEB», «Citadeles», «Nordea» un «DNB» banku klienti var izmantot reģistrācijas sistēmā iebūvēto piekļuvi internetbankai. Šajā gadījumā naudu virtuālajā kontā ieskaita uzreiz. Citu banku klientiem ir iespēja reģistrācijas sistēmā sagatavot elektronisku avansa rēķinu un to apmaksāt. Maksājuma mērķī obligāti jānorāda saņemtā avansa rēķina numurs, savs vārds, uzvārds un personas kods. Šāda maksājuma apstrādes process var aizņemt divas darba dienas.

Rezervēt vēlamās sporta nodarbības var RTU Sporta centra mājaslapas sadaļā «Pieteikties nodarbībām». Ar lietošanas noteikumiem un instrukciju var iepazīties RTU Sporta centra sadaļā «Svarīga informācija».

Studenti ar iepriekšēju sagatavotību tiek aicināti pieteikties RTU sporta komandu atlases treniņiem, ko katru gadu organizē pirms sezonas sākuma. Lai spēlētu RTU studentu izlasēs, jāaizpilda pieteikuma anketa.